Odpicujmy H2O z Idea’u

wpis w: Przepisy | 1

 

ideau5

Jesteście tym co pijecie. WODA MOŻE WIĘCEJ – to hasło przewodnie marki Idea’u , z którym zgadzam się w 100%- zauważcie, że..

 krople wody mieszczą się w dłoni zaś w większej ilości są w stanie utrzymać statki.

Woda to integralny element każdego procesu zachodzącego w organiźmie. Nierzadko od wszystkich czy bliskich czy trenera słyszałam „pij dużo wody”, ale przyznam się, że zawsze puszczałam to mimo uszu. Do czasu. W momencie kiedy na dworzu zrobiło się cieplej postanowiłam wziąć się za siebie w 100% przestrzegając wszystkich zdrowych zasad w tym właśnie wyżej wspomnianego picia odpowiedniej ilości wody. W tym samym czasie wraz z kilkoma innymi blogerami otrzymałam możliwość wzięcia udziału w 30 dniowym wyzwaniu Idea’u, które w zależności od wykonywanych zadań miało:

 Zwiększyć wydolność z Codziennie fit.

 Poprawić metabolizm z erVegan.

Jeśli obserwujecie mnie na snapchacie ( @mturczi) widzieliście, że dołączyłam do temu erVegan i starałam się wykonywać wyzwania na bieżąco. Poniżej kilka tricków zaczerpniętych od Eryka:

 

Kilka tipów na „wodę inaczej” :

🔹 do foremki na kostki lodu włóż ulubione owoce, miętę i zalej wodą. Tak wykonany lód ochłodzi każdy napój

🔹 szklanka wody z cytryną na dzień dobry poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm

🔹 sama butelka po wodzie również może być użyteczna. Dla tych bardziej kreatywnych posłuży do wykonania doniczki na zioła, różneg rodzaju pojemników. Pamiętajcie jednak, aby nie wyrzucać korków- w okół nas          napewno jest sporo miejsc zbiórek nakrętek, które to mogą pomóc potrzebującym

🔹 zamiast słodkich napojów pijmy własnoręcznie zrobione wody smakowe ( poniżej znajdziecie moje propozycję na nie i na.. sorbet! )

 

Jeśli zapominasz o wypiciu zalecanej ilości wody dziennie

🔹  przyklej przypominającą kartkę na lodówkę

🔹  ustaw alarm w telefonie przypominający o piciu wody co 2h

🔹 „NA OKU” – postaw wodę w miejscu, gdzie spędzasz najwięcej czasu

 

WODY SMAKOWE i .. SORBET

Poniżej przedstawiam Wam szybkie i co najważniejsze smaczne przepisy na wodę smakową, która stanowi świetny zamiennik dla kolorowych napojów.

  1. Do dzbanka wlewamy sok z wyciśniętej pomarańczy, 1/2 cytryny, kolendrę, starty imbir. Całość  zalewamy 150ml wrzątku, a gdy wystygnie uzupełniamy zimną wodą. Tak przygotowany napój sprawdzi się latem, ale również zimą pity na ciepło rozgrzeje cały organizm.
  2. 1 łyżeczkę kurkumy łączymy z sokiem i startą skórką z pomarańczy i plasterkami cytryny. Całość jak wyżej zalewamy odrobiną wrzątku ( 150ml) tak, aby wszystkie składniki puściły soki. Następnie uzupełniamy zimną wodą
  3. SORBET: lód + mango + mięta + 1l wody + 1 łyżka jogurtu ➡ całość blendujemy. Voila 🙂

ideau

 

Moje spostrzeżenia

 

Picie wody jest niezwykle ważne dla naszego organizmu. Jeśli my o siebie nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi. Poza tym niesie za sobą wiele plusów m.in ✔ redukuje cellulit ( to już jest ogromna zaleta 😉 )  ✔ poprawia trawienie ✔ poprawia wydolność organizmu podczas ćwiczeń ✔ dotlenia organizm ✔ wypłukuje z organizmu toksyny

Ja na własnej skórze przekonałam się o zbawiennym działaniu wody i uwierzcie nie przesadzam. 1,5tyg przed zakończeniem wyzwania Ideau bardzo poważnie się rozchorowałam. Do tego stopnia, że cały tydzień spędziłam w szpitalu pod kroplówkami z ostrym zapaleniem płuc i temperaturą 39 stopni C. Od lekarza i pielęgniarek oprócz zaleconych leków i kroplówek otrzymałam jedno poważne zadanie :

„musi Pani pić dużo wody, aby spadła temperatura,leki lepiej się przyswoiły, a miąższ z płuc mógł dać się odkaszlnąć”.

Cały tydzień piłam  tylko wodę w ilościach wręcz niezliczalnych i… udało się. Temperatura spadła, a w płucach nastąpiła prawie 100% regresja.  Lepszej rekomendacji nie znajdziecie nigdzie- mogę to potwierdzić dokumentacją medyczną 😉

Melduje, że sumiennie piłam wodę i śmiało mogę stwierdzić, że po miesiącu regularnego picia wody w odpowiedniej ilości zauważyłam znaczną poprawę kondycji skóry- stała się bardziej elastyczna, pozbyłam się problemów jelitowych, a także odzwyczaiłam się pić poranną kawę (!). Budzę się wyspana, wypoczęta a wspomniana wyżej woda z cytryną daje mi porządnego kopa energii.

Woda Idea’u towarzyszyła mi wszędzie czy podczas treningów czy też wolontariatu w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie ( malowaliśmy psiakom boksy):

ideau7

Na koniec tak z przymrużeniem oka 😉

Kobieta- ma problem z wypiciem 2litrów wody w ciągu dnia, ale bez problemu w jeden wieczór jest w stanie wypić 2l wina 😉

 

ideau2

 

 

Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Was do regularnego picia wody.  Jeśli przywiązujecie wagę do jakości produktów przez Was używanych to poniżej kilka faktów, które stawiają wodę Idea’u na podium wśród innych dostępnych na rynku :

💧 Zawiera nawet do 2 razy więcej tlenu niż inne wody co wspiera procesy przemiany materii

💧 Jest słabo-alkaliczna: wartość pH = 7,7÷8,0 , a słabo-alkaliczna woda sprzyja długowieczności oraz ułatwia łagodne odkwaszanie organizmu

💧 Jest niskozmineralizowana: zawartość soli mineralnych wynosi 465 mg/l. Niska zawartość soli mineralnych sprawia, że jest ona odpowiednia dla przygotowania żywności dla niemowląt i dla diety ubogiej w sód.

💧 ID’EAU ma swoistą strukturę cząsteczkową, co prawdopodobnie wiąże się z jej lepszym wchłanianiem

 

unnamed

*źródło Idea’u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.